ТЕЛ. ДЛЯ ЗАПИСИ 773 116 615

Dentální hygiena

Hlavní prevence stomatologie představuje dentální hygiena, která je dnes charakterizována jako speciální obor. Pravidelná návštěva dentální hygieny předchází možným zánětům a vznikům kazů. K udržení zdravé dutiny ústní a především zdravých zubů je důležité pravidelné čištění zubů a opakované kontroly u zubního lékaře. Kromě domácího čištění zubů zubním kartáčkem „dvakrát denně dvě minuty“ a mezizubním kartáčkem či zubní nití je nezbytné, aby Vaše zuby byly čištěny i odborně.

Práce dentální hygienistky také podstatně prodlužuje životnost Vašich zubů, výplní a protetických prací. Hygienistka je schopna Vám pomoci vyčistit i ta méně dostupná místa chrupu, samozřejmě

  • odstraňuje zubní kámen ultrazvukem, pigmentací (skvrny od kávy, čaje, cigaret apod.),
  • provádí vyleštění zubů (depurace, Air-Flow) a výplní
  • provádí ošetření zubů fluorem zubů u dětí i dospělých a navíc
  • bělí zuby.

Pro dosažení co nejlepšího výsledku ve většině případů nestačí jen jedna návštěva. Pro udržení dlouhodobě co nejlepšího stavu zubů a dásní je potřeba pravidelně docházet na opakované návštěvy. Pravidelné pečlivé čištění zubů (domácí i profesionální) je nezbytnou součástí léčby parodontitidy a podmínkou dlouhodobé životnosti zubních implantátů. Jen díky těmto návštěvám je možné v co nejkratší době stav chrupu uvést do ideálního stavu. Zuby používáme denně a profesionální péči alespoň jednou za půl roku zaslouží!

1111 222