Bělení zubů
Bělení zubů se stalo nedílnou součástí moderní stomatologické péče, a je důležité, aby si zákazník zvolil požadovaný odstín barvy zubů na počátku ošetření. Všechny bělicí produkty není doporučena zájemcům mladším 18 let, stejně jako těhotným či kojícím ženám. Bělení zubů se provádí pouze na zdravých zubech, nelze ho provádět, pokud máte zubní kazy, paradentózu, záněty zubů či dásní. Bělící techniky jsou účinnépouze na přirozené zubní tkáně, a proto je potřeba po bělení provést výměnu plomb i protetických prací. Pokud se klient rozhodne pro bělení až po ukončeném ošetření, může to znamenat opakování některých výkonů, a tedy i zbytečné investice navíc.
Zuby lze vybělit některými metodami :
- Bělící pasty.Nejlevnější a zároveň nejméně účinnou metodou bělení je použití zubních past. Doporučují se jen jako způsob udržení vybělených zubů.
- Domácí bělící sady.Domácí bělení je pomalejší způsob bělení.. Přesto, že se jedná o dosti běžný a bezpečný způsob bělení zubů je lépe, když Vás nejprve prohlédne zubař, zda nemáte prasklou zubní sklovinu, kaz, obnažené zubní krčky a rovněž zda máte zdravé a v pořádku dásně. Méně koncentrovaná látka je aplikována na zuby v nosičích. Bělit je možné 1-2 hodiny během dne nebo během spánku v noci. Minimální doba bělení zpravidla trvá dva týdny. Velmi intenzivní zbarvení zubů však může vyžadovat i 6 – 8 týdnů bělení.
- Bělení u lékaře. Jako nejefektivnější se vsoučasnosti jeví kombinace uvedených technik. Proces bělení je „nastartován“ intenzivním bělením v ordinaci a dokončen mírnějším bělením domácím. Kolikrát a jak často za sebou bude daná metoda použita? To určuje mimo jiné i citlivost Vašich zubů a dásní, kterou bělení může vyvolat. Po bělení zubů hlavně v době krátce po zákroku (u bělení v ordinaci) a v době průběhu bělení (u domácího bělení) je nutné vyhnout se vlivům zapříčiňující zabarvení jako již jmenovaný čaj, káva, víno a cigarety. Chcete-li si zářivý úsměv udržet je lépe se jmenovaným vyhnout nejlépe na trvalo.