ТЕЛ. ДЛЯ ЗАПИСИ 773 116 615

Implantologie

implantologyZubní lékařství má k dispozici kromě všeobecně známých konvenčních metod i moderní netradiční prostředky. Mezi ně patří obnova chrupu pomocí zubních implantátů. V posledních desetiletích postupy a materiály v dentální implantologii dosáhly tokové úrovně, že se jeví jako nejoptimálnější dlouhodobá náhrada ztracených zubů. Úspěšnost ošetření zubními implantáty se pohybuje okolo 95%.

Vlastní zubní implantát je titanový šroub, který se zavádí namísto ztraceného kořene do kosti. Jedná se o plně biokompatibilní náhradu, která se díky speciální povrchové úpravě spojí s kostí a posléze je tudíž možno ji využít k fixaci korunkové náhrady. Takovýmto způsobem je možno nahradit ztrátu jednoho zubu, ale i většího počtu až vyřešit kompletní ztrátu chrupu.

Implantolog vám prohlédne chrup a provede rentgenové vyšetření postižené části čelisti. Pokud vaše čelist není dostatečně široká pro zavedení implantátu, lékař pravděpodobně navrhne některý z augmentačních – rozšiřujících postupů. V tomto případě zavedení implantátu předchází chirurgický zákrok a poměrně dlouhá doba hojení (6-9 měsíců hojení).

10

Vložení jednoho implantátu trvá od 30 do 90 minut a provádí se ambulantně a většinou ve dvou fázích. V první fázi se zavede implantát (u většiny dnes používaných typů do kosti), rána se zašije buď vstřebatelnými stehy, které není nutno později vytahovat, a nebo nevstřebatelnými, které je nutno za 7-10 dní odstranit. Implantát se nechá vhojovat. Vhojování implantátu je důležité pro vytvoření pevného základu pro budoucí náhradu, to trvá 3-6 měsíců. Po tomto vhojovacím období, implantolog provede naříznutí sliznice v místě implantátu a nasazení dočasného titanového válečku – pilíře (abutmentu), který již vyčnívá do úst. Asi za 2 týdny dáseň v okolí pilíře vytvoří jakoby manžetu, která zabrání prostupu mikrobů do hloubky implantátu. V tu chvíli se dočasný váleček zamění za definitivní a něj se může zhotovit zubní náhrada (korunka, můstek nebo celková protéza) téměř nerozeznatelná od přirozených zubů.

 

1111 222