ТЕЛ. ДЛЯ ЗАПИСИ 773 116 615

Preventivní stomatologie pro děti

children

Naše klinika není specializovaným pedostomatologickým pracovištěm. Ošetřování dětí se liší od ošetřování dospělých a zyžaduje zcela jiný přístup. V rámci komplexních sližeb ošetřujeme děti našich registorvaných pacientů. Naší snahou je starat se o zuby všech členů rodiny, být rodinným stomatologem. Pro navázání dobrého vztahu k zubnímu oštření a lékařům obecně se snažíme navodit přátelskou atmosféru.

Nejčastějším problémem dětských zubů je bezesporu vznik zubních kazů. Speciální program pro dětské pacienty v LILYDENT- Prevence bez stresu a kazů pro děti :

 

 

  1. Komplexní vyšetření chrupu.
  2. Pravidelné kontroly u zubního lékaře jednou za 3 měsíce.
  3. Instruktáž v ordinaci dentální hygieny ( pomůcky ústní hygieny, pasty s fluoridy).
  4. Prevence vzniku kazu – profesionální fluoridace v ordinaci 1 x za půl roku (fluorid se spojuje  sklovinou,      vytvrzuje  a  činí  ji  odolnější  vůči  vzniku  zubního  kazu).
  5. Pečetění fisur je velmi účinná metoda, jak zabránit vzniku zubního kazu. Fisury jsou vlastně rýhy, štěrbiny na žvýkacích ploškách zubů. V těchto místech je zvýšené riziko vzniku kazu. Je ale možné rýhy „zapečetit“. Tedy vyplnit speciální hmotou, která zabrání, aby na zubu ulpíval zubní plak a posléze se tam vytvořil zubní kaz. Metoda se nejčastěji doporučuje u prořezávajících se malých a velkých stoliček. Zákrok není invazivní. Povrch zubu se nejdříve očistí a pak přijde ke slovu samotné pečetidlo.
  6. Bezbolestné ošetření vznikajícího kazu.
  7. Včasné odhalení ortodontických vad a odeslání ke specialistovi.
  8. Na závěr je pro každé dítě připravena malá odměna.

 

1111 222